śp. ks. Józef Kucharski

Pierwszy Proboszcz. Urodzony 9 marca 1936 r. w Lubominie na Kujawach. W 1956 r. wstąpił do seminarium duchownego, które ukończył w roku 1961. Następnie kontynuował naukę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na wydziale filozoficznym, gdzie w 1966 r. uzyskał tytuł magistra filozofii. 18 sierpnia 1967 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Antoniego Pawłowskiego. Od czerwca 1981 r. do 21.09.2005 r. pełnił funkcję proboszcza w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu.


Z parafii pochodzą:

ks. Ryszard Kokoszka
- wyświęcony w 1986


ks. Krzysztof Szcześniak
- wyświęcony w 1988


ks. Krzysztof Kaźmierczak
- wyświęcony w 1990


ks. Krzysztof Górski
- wyświęcony w 1994, archidiecezja łódzka


ks. Sylwester Nykiel
- wyświęcony w 2001,
archidiecezja warmińska


ks. Konrad Biczysko
- wyświęcony w 2002,
diecezja włocławska


ks. Bartłomiej Smoczyk SP
- wyświęcony w 2002, Kraków


ks. Paweł Sufleta SDB
- wyświęcony w 2003, Łódź



ks. Romuald Perka SDB
- wyświęcony w 2006, Łódź





br. Bronisław Podsiadły TJ
- profesja zakonna 1961


Kapłani do pomocy:

ks. Andrzej Nowak
17.02.1996 - 30.06.1997


Dk Andrzej Bednarowicz
1998 - 1999


ks. Lech Musielski

07.09.2002 - 2005

Księża
ks. Mirosław Miłek - proboszcz, prałat
dr teologii, wyświęcony w 1985, ustanowiony 2005 r.


ks. Robert Nawrocki - wikariusz
mgr teologii, wyświęcony w 2005, ustanowiony 30. 06. 2011


ks. Ryszard Nowicki - kapelan szpitala, kanonik
wyświęcony w 1983, ustanowiony 30. 06. 1988,
kapelan szpitala od 01. 10. 1990


ks. Zenon Banasiak - senior, kanonik, kapelan D.O.S.
mgr teologii, wyświęcony w 1958, od 2006 r.


śp. ks. Henryk Wieczorek - senior, kanonik
wyświęcony w 1943, w parafii od 20. 09. 1990, zm. 16.02.2011.


Wikariusze:
  1. śp. ks. Kazimierz Skorupiński01.07.1982 - 30.08.1985
  2. ks. Bogumił Leszcz30.06.1984 - 30.06.1988
  3. ks. Marian Jaros30.08.1985 - 30.06.1988
  4. ks. Ryszard Nowicki30.06.1988 - 01.07.1991
  5. ks. Tadeusz Szczepaniak30.06.1988 - 01.07.1991
  6. ks. Jan Wróblewski30.06.1989 - 18.05.1991
  7. ks. Marian Bronikowski01.07.1991 - 30.06.1997
  8. ks. Henryk Witkowski01.07.1991 - 30.06.1993
  9. ks. Andrzej Prokopowicz30.06.1992 - 30.06.1993
10. ks. Marian Skibiński 30.06.1993 - 05.10.1998
11. śp. ks. Wojciech Jasnowski30.06.1993 - 19.09.1998 +
12. ks. Maciej Dyoniziak30.06.1997 - 28.06.1999
13. ks. Dariusz Puszkiewicz 05.10.1998 - 30.06.2006
14. ks. Marek Stefański12.10.1998 - 05.08.1999
15. ks. Andrzej Minko28.06.1999 - 26.06.2000
16. ks. Krzysztof Kruk28.06.1999 - 25.06.2002
17. ks. Roman Żerkowski 26.06.2000 - 30.06 2007
18. ks. Jan Kozajda25.06.2002 - 30.06.2006
19. ks. Jarosław Olszewicz 30.06.2006 - 30.06.2007
20. ks. Grzegorz Nowicki30.06.2006 - 30.06.2011
21. ks. Sławomir Sobiech 30.06.2007 - 30.06.2010
22. ks. Jerzy Czerski30.06.2009
23. ks. Tomasz Radaszewski 30.06.2010 - 2013
24. ks. Robert Nawrocki30.06.2011

 

Historia  |  Organy  |  Księża  |  Laikat  |  Diecezja  |  Aktualnosci  |  Galeria  |  Linki  |  Info  |  Kontakt
Copyright © 2001-2007 simea.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.